Опитування

Чи зраджували ви чоловіку?








вересня 18, 2015

Як правильно розпоряджатись грошима?

Правильно буде сказати про те, що риторичне питання, куди діваються гроші, задає собі кожна людина.…
вересня 18, 2015

Про які хвороби розповідає наш язик?

Як відомо, очі - це дзеркало душі людини, а язик - індикатор організму. Варто сказати про те, що у…
вересня 09, 2015

Що означає червона нитка на зап'ясті?

Досить багато людей сьогодні носять червону нитку на зап'ясті у вигляді мотузка або браслета.…
вересня 09, 2015

Створюємо домашній затишок.

Жінка з давніх давен є берегинею затику і вогнища. Прийнято і сьогодні вважати, що саме жіночий…
вересня 05, 2015

Яку користь у собі несе риба форель?

Риба форель відноситься до сімейства лососевих, тіло її злегка стисле по бокам і витягнуто уперед,…
вересня 05, 2015

Поради туристам, як себе поводити у різних країнах

Як тільки приходить пора відпусток та відпочинку, кожен з нас намагається кудись поїхати,…
 
Субота, 28 травня 2011, 08:43 Поради батькам
Рейтинг Користувача: / 15
НайгіршеНайкраще 

розмір допомоги на дитинуДопомога при народженні дитини c 31 грудня 2010 р.  по 9 квітня 2011 року відповідно до п. 13 Порядку № 1751 виплачувалась в розмірах, кратних прожитковому мінімуму, для дітей у віці до шести років, встановленому на день народження дитини:

на першу дитину - 22 прожиткових мінімума;

на другу дитину - 45 прожиткових мінімума;

на треттю й кожну наступну дитину - 90 прожиткових мінімума.

З 9 квітня 2011 року допомога при народженні дитини відповідно до Закону України від 17.03.2011 р. № 3164-VI "Про внесення зміни в Закон України "Про державну допомогу родинам з дітьми" щодо виплати допомоги при народженні дитини" також виплачується в розмірах, кратних прожитковому мінімуму, для дітей у віці до шести років, встановленому на день народження дитини:

допомога на першу дитину - 30 прожиткових мінімума(24 960 грн);

допомога на другу дитину - 60 прожиткових мінімума (49 920 грн);

допомога на треттю й кожну наступну дитину - 120 прожиткових мінімума (99 840 грн).

При народженні дитини виплата допомоги здійснюється одноразово в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму.Решту суми на першу дитину родина отримує протягом наступних 24 місяців, на другу дитину - 48 місяців, на треттю й кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Розмір і період виплати допомоги, призначеної одному з батьків дитини, визначається з урахуванням кількості дітей, які перебувають на його утриманні. При цьому враховуються померлі діти, але не враховуються діти, від виховання яких така особа (його чоловік або дружина) відмовилася, діти, які передані на виховання іншим особам, а також повнолітні діти чоловіка, які не були всиновлені дружиною.

Усиновителю або опікуну допомога при народженні дитини призначається на кожну всиновлену (узяту під опіку) дитину в розмірі, встановленому при народженні першої дитини. Якщо допомога вже була призначена до моменту встановлення опіки (усиновлення), виплата допомоги опікуну (усиновителю) виплачується в такому ж розмірі, як і раніше.

З огляду на вищевказане, а також роз'яснення Мінпраці, викладений в листі від 05.08.2008 р. № 3293/0/10-08/5,  розмір допомоги при народженні дитини визначається в наступному порядку:

якщо дитина народжується в родині, у якій немає дітей, допомога призначається як на першу дитину;

якщо дитина народжується в родині, у якій вже є одна дитина (рідна або всиновлена), допомога призначається як на другу дитину;

у випадку, коли в жінки вмерла перша дитина і народжується друга, розмір допомоги визначається як на другу дитину;

якщо в жінки, що перебуває в другому шлюбі, народжується дитина, що у цьому шлюбі є першою, але в родині, наприклад, виховуються двоє старших рідних дітей чоловіка, допомога призначається в розмірі, призначеному для третьої дитини;

якщо жінка родить треттю дитину, а перших двох дітей вона передала на виховання дитячому будинку, посібник виплачується в розмірі, призначеному для першої дитини;

якщо в жінки, у якої є повнолітня дочка (син), що проживає окремо або разом із матір'ю, народжується дитина, допомога призначається в розмірі, призначеному для другої дитини;

у випадку народження двійні або більшої кількості дітей допомога виплачується на кожну дитину;

якщо двійня народилася в родині, у якій вже виховуються двоє старших дітей, допомога надається на кожну дитину із числа народжених у розмірі, призначеному для третьої дитини;

допомога при народженні дитини призначається усиновителю, опікуну на кожну всиновлену дитину в розмірі, встановленому при народженні першої дитини;

якщо допомогу при народженні дитини вже було призначено до моменту встановлення опіки або всиновлення, виплата допомоги опікуну або усиновителю триває в тім же розмірі.

У випадку передачі дитини в дитячий заклад на повне державне утримування, допомога призначається й виплачується в розмірі, встановленому для першої дитини, шляхом перерахування коштів на відкритий в установі уповноваженого банку рахунок дитини.

Допомога, не отримана через смерть одного з батьків, якому воно було призначено, виплачується матері (батькові, опікунові або усиновителю) за умови звертання за ним не пізніше ніж через дванадцять місяців після смерті одержувача допомоги (п. 14 Порядку № 1751).

Допомога при народженні дитини згідно п. 12 Порядку № 1751 виплачується за умови, що звертання за його призначенням надійшло не пізніше ніж через дванадцять календарних місяців після народження дитини.

У випадку всиновлення дитини у віці до одного року допомога виплачується не пізніше ніж через дванадцять календарних місяців після набрання чинності рішення суду про всиновлення.

У випадку народження мертвої дитини допомога не призначається. Якщо смерть дитини настала незабаром після народження, застрахована особа має право на одноразову виплату частини допомоги, що здійснюється на підставі витягу з державного реєстру й заяви про призначення допомоги. Сума допомоги, що залишилася,в цьому випадку не виплачується (див. лист Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності від 16.10.2006 р. № 04-06/А-418з-463).

Відповідно до п. 15 Порядку № 1751 допомога призначається й виплачується органами праці й соціального захисту населення по місцю реєстрації одержувача. Ця виплата може бути призначена й по місцю фактичного проживання одержувача за умови подання довідки про її неотримання по місцю реєстрації. Докладніше про порядок отримання допомоги тут

Контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини

Контроль за цільовим використанням допомоги й створенням належних умов для повноцінного утримування й виховання дітей відповідно до п. 13 Порядку № 1751 здійснюється головними державними соціальними інспекторами й державними соціальними інспекторами органів праці й соціального захисту населення разом з управліннями (відділами) по справах родини й молоді, службами по справах дітей і органами опіки й піклування шляхом проведення моніторингу використання виплачуваних допомог, вибіркового обстеження окремих родин.

розмір допомоги на дітей у 2011 роціУ випадку встановлення згаданими відомствами фактів нецільового використання виплачуваних коштів пропозиції щодо припинення виплати допомог подаються керівникові органа, що їх призначив.

У випадку смерті дитини Державні органи реєстрації актів громадянського стану протягом десяти днів після реєстрації смерті подають органам праці й соціального захисту населення відповідні дані за формою, встановленою чинним законодавством.

У випадку невідвідування матір'ю (батьком, усиновителем або опікуном) дільничного лікаря-педіатра (сімейного лікаря), під спостереженням якого повинна перебувати дитина у віці до одного року, адміністрація лікувально-профілактичного закладу сповіщає про це органу праці й соціального захисту населення за місцем проживання дитини. Передана інформація може бути підставою для проведення вповноваженими органами додаткового обстеження родини щодо створення в ній належних умов для повноцінного утримання й виховання дитини.

Відзначимо, що з метою інформування й відповідного реагування органів виконавчої влади на випадки, які можуть вплинути на призначення допомоги або привести до припинення її виплати, Мінпраця, Мінздрав і Мін'юст у спільному наказі від 14.04.2008 р. № 200/196/1481 затвердили порядок обміну інформацією про припинення виплати допомоги при народженні дитини батькам (опікунам, усиновителям), прийомним батькам і батькам-вихователям.

Порядок оподатковування допомоги по народженню дитини

Допомога при народженні дитини належить до соціальної матеріальної допомоги, що платник податків одержує з бюджету. Така виплата відповідно до п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 НКУ не включається в розрахунок загального місячного (річного) оподатковуваного доходу одержувача.

Відповідно до Закону про єдиний внесок розглянута допомога не визначена як об'єкт для стягнення єдиного соціального внеску.

 

Поділитися з друзями

Гумор

Чоловіка, не думайте про себе дуже добре! Стійте ближче до унітаза.

От партнеров

 

Жінки як ми є